«Навчаємося разом»

  В Україні стартував українсько-фінський проект “Навчаємося разом”, розрахований на 4 роки, який передбачає підтримку фінськими експертами реформи шкільної освіти в Україні. Згідно міжурядової угоди між Україною та Фінляндією, уряд скандинавської країни надасть для допомоги у навчанні українських вчителів 6 млн євро.

  Про це повідомив офіційний портал Кабінету Міністрів.

  - Чому саме фінська модель середньої освіти? Бо досвід фінської освіти є успішним у Європі, тому - важливим для України. Фінська освіта максимально розкриває уподобання і потенціал дитини, формує необхідні компетентності у вільному демократичному середовищі. Ми це робимо, щоб у нашій країні діти входили в доросле життя, вільно застосовуючи свої знання і з любов’ю до власної країни, – зазначив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час Дня фінської освіти, який проходив у Києві 15 березня.

  Він також додав, що згідно з Угодою між урядами України та Фінляндії фінський уряд надає для втілення пріоритетних завдань Нової української школи 6 млн євро допомоги, зокрема для навчання вчителів.

  У відкритті проекту “Навчаємося разом” взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен, Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, Керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Стефан Шленінг,вчителі та викладачі з усієї України.

  У рамках Дня фінської освіти також відбулась виставка сучасного шкільного обладнання.

  https://vechirniykiev.com.ua/data/content/2019/03/16/full/5c8d183a892b6.jpg

  Нагадаємо, днями Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України “Про повну загальну середню освіту”, який прописує реальні механізми втілення реформи “Нова українська школа” для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців.